Звіт директора ЗДО  «Пролісок»
Бабенко Оксани Анатоліївни
про навчально- виховну роботу за 2019 рік.

Заклад дошкільної освіти «Пролісок» відділу освіти,молоді та спорту Тальнівської міської ради знаходиться за адресою с. Червоне вул. Гагаріна 1В.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти : збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту .

Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснюю я, директор, згідно з Статутом.

Дошкільний навчальний заклад розрахований на 25 місць,1 різновікова група, зараз садочок відвідує 4 дітей.  Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини.

Заклад дошкільної освіти  працює з 8.00 – до 17.00 години з п’ятиденним робочим тижнем .

Пріоритетні напрямки роботи:

-реалізовувати завданняз виховання в дітей любові до України,формування рис громадянина українськоїдержави розвиненої духовності,моральності, екологічної культури;

-екологічне виховання дошкільників,формування екологічної культури підростаючого покоління.Виховання поваги до власного здоров я та вироблення навичок його збереження;

-спільно з родиною формувати передумови здорового способу життя,навички гігієни життєдіяльності дітей шляхом пропагування та впровадження здоров язберігаючих технологій.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

Відповідно до штатного розкладу в ЗДО 3 працівники, з них 2 педагогічних .

Вжиті  дошкільним навчальним закладом заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою дитячого садка,  у листопаді було проведено День відкритих дверей для батьків наших вихованців за темою «Світ у якому завжди сонячно». Була надана можливість переглянути організацію життєдіяльності дітей, заняття, огляд дитячих та колективних з вихователями робіт, оглянуто предметно – ігрове середовище  кімнат.

  З 13 по 17 травня в ЗДО  було проведено «Тиждень фізичної культури та спорту », мета якого – охоплення усіх дітей різними формами фізичного виховання протягом тижня.

       До програми «Тиждень фізичної культури та спорту» для  дошкільників було включено виконання фізичних вправ, з основних рухів, рухливі ігри, естафети, фізкультурні розваги.

На протязі «Тижня фізичної культури та спорту» було забезпечено проведення загартовуючих процедур: полоскання ротової порожнини, виконання гігієнічної гімнастики, вживання фіточаю.

У жовтні також була проведена виставка «Таємниці квітів і кольорів»  та виставка дарів природи «Осінній вернісаж»у якій брали участь батьки, діти та працівники  закладу.

До 40-річниці ЗДО було створено стенд «Життя дитсадка»де були зібрані фото дітей від минулого й до сьогодні

Аналізуючи роботу садочка ми виділили найяскравіші моменти та виготовили стенд «Наш садочок».У жовтні було проведено тематичне заняття «Моя країна — Україна» читали вірші ,співали пісні,батьки грали у гру-вікторину «Як добре ми знаємо свій рідний край».Поповнено куточок для батьків консультаціями «Роль родини у вихованні дитини»,Адаптація дітей раннього віку в умовах дошкільного закладу», «Вихідний день з дитиною», « Що робити , якщо дитина не хоче прибирати іграшки».Було проведено свято Нового року, у якому брали участь діти , батьки, старші братики та сестрички та працівники закладу.

З метою запобігання вірусних інфекцій в садочку у куточку здоров'я подано інформацію  «Распіраторні захворювання та їх попередження» та виготовлено папку « Обережно грип», «Обережно кір»

 

 Оскільки наш садочок працює за програмою « Дитина»,  вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями: “Дошкільне виховання”, “Палітра педагога”, "Джміль",  «Бібліотечка вихователя» . Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду педагогів міста, атестації,проходження курсів підвищення кваліфікації.                                                                                                                               

Вся медична робота у закладі спрямована на зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей,як того вимагає Закон  України «Про дошкільну освіту».        

 У ЗДО  проводяться усі необхідні профілактичні заходи:

- контролюється виконання санітарно-гігієнічних норм  працівниками закладу на всіх ділянках;            

- здійснюється щоденний огляд дітей при прийомі у заклад;      

- проводиться інформаційна робота для батьків через інформаційні куточки, куточки здоров’я.

Організація раціонального харчування, Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в дошкільному закладі. Режим харчування дітей в дошкільному навчальному закладі  відповідає режиму роботи закладу  і затверджений директором. Графік видачі їжі затверджується директором закладу. Харчоблок забезпечений достатньою кількістю кухонного посуду, інвентарю, санітарним і спеціальним одягом (халати, фартухи, хустки,  тощо) все промарковане, використовується лише за призначенням та замінюються при забрудненні.

Згідно норм на харчоблоці знаходяться всі необхідні миючі, дезінфікуючі засоби та методичні рекомендації по їх застосуванню.

Основними принципами організації харчування в дошкільному закладі є: енергетична цінність раціонів відповідає енерговитратам дітей, збалансованість та максимальна різноманітність раціону, технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність, забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).

В ЗДО ведеться систематична і планомірна робота, зокрема: організовано безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології приготування страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку); харчування здійснюється згідно з двотижневим меню; щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню; кожного дня за 30 хв. до роздачі їжі директор оцінює якість її приготування, в його присутності кухар відбирає добові проби в чистий посуд з кришкою в об’ємі порції для дітей молодшої групи. Проби зберігаються протягом доби в холодильнику до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня і є показником якості роботи кухарів.

В ЗДО здійснюється щоденний контроль за організацією харчуванням дітей  директором ЗДО. Результати фіксуються у відповідних журналах контролю за організацією харчування згідно чинного законодавства.    

У закладі під час прогулянок підтримується рухова активність дітей: проводяться дні здоров’я, розваги,у навчальні заняття проводяться фізкультхвилинки.                           

Протягом навчального року працював гурток «Веселі акварелі», який спрямований на задоволення потреб та інтересів дитини до певного виду діяльності.      Мета гуртка – залучити гуртківців до активної праці, привити любов до народної творчості, культури, збагатити духовний світ дітей, навчити їх розуміти прекрасне, цінувати його, створювати його самим. Формувати практичні навички художньо-творчої діяльності, розуміння зв’язку художньо-образного вирішення твору з ідеєю та задумом. Розвивати асоціативне, нестандартне, композиційне, об’ємно-просторове мисленняу дітей, почуття форми, руху, матеріалу, кольору,  розвивати конструктивні вміння. Виховувати бережливе ставлення до предметів і засобів праці, культури побуту.                                

Колектив закладу працює у тісному контакті з батьками, бо саме сім’я закладає основи культури, уміння спілкуватися, оцінювати свої і чужі вчинки, визнавати власні помилки, уміти пробачати чужі.

З батьками вихованців проведені бесіди,лекції щодо профілактики травматизму, гострих кишкових інфекцій,  харчових отруєнь, отруєння рослинами і грибами та інші.                                                                                  

Головним є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізувати свої здібності, товаришувати весело і щасливо жити.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.